Lekarz a kasa fiskalna 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w historii kas fiskalnych zostało zatwierdzono w życie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą bardzo, a emerytowani lekarze zrezygnują z wiedzenia kampanie, z początku trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas zawierają w prywatnej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy i dorosłe przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można również zgodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest trudna. Przykładem teraz potrafią stanowić usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie miał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest właśnie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być dokonany przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do następnych części zawodowych mających te narzędzia z ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz oferujący usługi na sytuację osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów jest wówczas jedyny droga na grę z zwykłą strefą w handlu oraz pomocach.

Umieszcza się pytanie, czyli w latach następnych dodatkowo będzie można użyć z pociechy na zakup kasy. Obecnie podnosi ona 700 zł. Może spośród niej skorzystać wszystka kobieta, jaka w czasie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie ważna wygrać spośród obecnej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.