Przygotowanie roweru do malowania

Jazda na rowerze to znakomity sport, jaki posiada swoich uczni w prawie wszystkiej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w momencie wiosennym, jako silny oraz wygodny rozwiązanie dostępu do szkoły i praktyce, chociaż w zimie, z inicjatyw utrudnionych warunków na odległości, chcą z nich wrócić na pracę samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak właściwe przygotowanie roweru oraz siebie do doskonalących się warunków na ulicach, można z uznaniem i radością używać jednośladów przez cały rok, nie wyłącznie w terminie rowerowym. W co to warto się wyposażyć, aby droga na pojeździe była miła też w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie uważam na myśli ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem sporej ilości kilometrów) nasze ciało dość znacznie się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie doprowadzał do wychłodzenia ciała. Najlepszym rozwiązaniem w takiej jakości będzie urządzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej zamierzeniem jest prowadzenie nadmiar pary wodnej i wilgoci z swego ciała, dzięki czemu nie będziemy stanowili poczucia przemoczenia i tym jedynym nie będziemy odczuwali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, jaka jest chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy też zaopatrzyć się w zimowe buty a żyć może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak największej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy być chłodu. Warto jednocześnie mieć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest wtedy wodoodporna, i druga skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak jedno jak samochód, rower również potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który dostarczy nam komfortową i pewną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a ponadto, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie wolno także zapominać o tym, że w zimie zmrok zapada o wiele szybciej, dlatego potrzebne będzie następujące oświetlenie i odblaski.

Catch Me, Patch Me!

Mam okazję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy dobrze nie mija się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie czerpać spośród tego klucza transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na pojeździe wtedy nie tylko świetna zabawa, to także sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.